פרטי התקשרות

פרדס חנה

אנחנו זמינים בימים א' עד ה' בין השעות 9:00 - 19:00

הידרותרפיה הינו תחום רפואה מוכר על ידי הממסד הרפואי.

פירוש המילה הידרו תרפיה הינו טיפול במים (הידרו- מים, תרפיה- טיפול).

השימוש במים כמרחב ריפוי ידוע עוד מהמרחצאות החמים ביוון וברומי בעת העתיקה ואז בהמשך שוב בתקופת הרנסנס. המילה הידרותרפיה הוכנסה לשימוש בשנים אלו, על ידי סר ג’ון פלויר. 

במאות הבאות התפתח מאוד השימוש בהידרותרפיה לטיפול בתחום האורתופדיה ובמחלות הראומטיות. במאה ה20 השתכללו והתפתחו הטכניקות לטיפול באמצעות הידרותרפיה.

הטיפול במים חמים מאפשר תנאים מיטיבים לטיפול, הן ברובד הפיזי והן ברובד הרגשי.

פיחות כוח הכבידה, במים הגוף מאבד ⅔ ממשקלו, העומס על מערכת השלד והלחץ על השרירים פוחת, דבר זה מאפשר לבצע תנועות ומנחים שאינם אפשריים או אפשריים אך כואבים, מחוץ למים החמימים.

הלחץ הידרו-סטטי, הוא הלחץ שהמים מפעילים על דפנות הגוף, ככל שמעמיקים במים כך הלחץ ההידרו-סטטי עולה. ללחץ זה השפעה חיובית על ההחזר הורידי ועל פעולת הסרעפת והשרירים הבין צלעיים.

הסביבה הרגועה והחמימה מאפשרת הקלה בכאב, הרפייה, נינוחות, בניית ביטחון ושיפור הדימוי העצמי אצל בעלי מוגבלויות פיזיות ובעלי צרכים מיוחדים שונים.

טיפול בהידרותרפיה יכול להטיב ולשפר את בריאותו הפיזית והנפשית של כל אדם, אך טובה במיוחד במקרים בהם נדרשת הקלה בכאב פיזי, או שיפור יכולות פיזיות שנפגעו.

סוגי טיפולים הידרותרפוייתים

הליוויק, טכניקה הידרותרפיותית שנערכת לרוב בקבוצות, בה הדגש הוא על תנועה מתמדת, עידוד העצמאות בתנועה והחזרת תחושת ביטחון. טכניקה אשר מתאימה במיוחד לבעלי מוגבלויות פיזיות.

וואטסו, טכניקה שצמחה מתוך השיאצו. תנועות ולחיצות בתוך המים החמימים, מסייעים מאוד להרגעות, להקלה בעומס הפיזי על מערכת השלד והשרירים, והקלה בעומס הרגשי.

באד ראגאז, שיטת הטבעות, טכניקה בהידרותרפיה שבה על ידי מצופים ייעודיים תומכים בחלקי הגוף השונים ובמקביל המטפל מבצע תרגילים רפואיים בגוף המטופל. טכניקה זו מתאימה במיוחד עבור אנשים הסובלים מטונוס שרירים גבוה, טובה לחולי שיתוק מוחין.

שתף/י עם חברים

מקורות

כל מה שצריך לדעת על טיפולי הידרותרפיה מקור

הידרותרפיה מקור

Photo by Jernej Graj on Unsplash   


administrator

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *