פרטי התקשרות

פרדס חנה

אנחנו זמינים בימים א' עד ה' בין השעות 9:00 - 19:00

וים הוף WIM HOF  הוא פעלולן הולנדי שנולד בשנת 1959. לאורח חייו הוא שיכלל את פעלוליו לכדי כלים תרפוייתים שבידם לשפר את איכות חייו של כל אדם שמתאמן בהם.

 

כפעלולן, שמו נודע ביכולתו לעמוד בפני קור עז. על שמו רשומים שיאי עולם רבים, הכוללים ביניהם שהייה בתוך אמבטיית קרח. שיאו כיום עומד על שעה, 52 דקות ו25 שניות.

וים הוף מסביר שהיכולת הזו שלו היא למעשה פיתוח היכולת להפעיל את התרמוסטט הפנימי שלו באמצעות כוח המחשבה ותרגילי נשימות. ובכך לשמור על טמפרטורת גוף מאוזנת גם כאשר הטמפרטורה בחוץ קיצונית.

בספרו, להפוך לאיש הקרח ובערוצי המדיה השונים וים הוף מלמד את עיקרי הטכניקה שלו.

טכניקת הנשימה של וים הוף

הטכניקה היא מאוד עוצמתית ועלולה לגרום להתעלפויות או אובדן הכרה, לכן יש לבצע אותה אך ורק בשכיבה במרחב בטוח, בשום אופן לא בנהיגה או בתוך מים. מומלץ לתרגל על בטן ריקה, מתחילים בשכיבה נוחה.

מתחילים בנשימה, על השאיפה להיות עמוקה ומלאה בתשומת לב לכך שהאוויר ממלא את שלושת האזורים, הבטן התחתונה ואז החזה ומשם אל המוח, על הנשיפה להיות רפויה ולא מרוקנת את הגוף לחלוטין.

חוזרים על הנשימה הזו כ30-40 פעמים.

זהו סט של הטענה של הגוף. אחרי סט כזה הראש מתחיל להיות קצת מסוחרר, עלולים להיות עיקצוצים בידיים וברגליים והתחושות בגוף משתנות. כל אלו הן תופעות לוואי תקניות ואפשריות לחמצן המוגבר בגוף. וים הוף מנחה לא לנתח את התחושות בראש, אלא לתת לגוף לחוש את מה שהוא חש, להרגיש.

אחרי הנשיפה האחרונה בסט, עוצרים את הנשימה, שוהים ככל הניתן במצב הזה, ללא אוויר בריאות. וים הוף ממליץ להפעיל סטופר לזמן הזה, ואז להיות עם התחושות של הגוף.

כאשר מרגישים דחף עז לקחת אוויר, שואפים בעוצמה אל הבטן, החזה ואל הראש. מחזיקים את האוויר בתוך הראש כ10-15 שניות ומרפים.

זהו הסבב הראשון.

חוזרים על סבב הנשימות הזה ועצירת הנשימה, פעם שנייה ושלישית, כשההבדל היחיד הוא שמשך הזמן בעצירת הנשימה מתארך מטבעו, כי הגוף רווי בחמצן. מה שקורה בגוף הוא שהנשימה מאפשרת להכנס עמוק יותר אל המערכת הלימפיטית והכימיה של הגוף מתאזנת, חומציות יוצאת ובסיסיות נכנסת.

אם רוצים אפשר להמשיך לסבב רביעי.

מעבר ליכולת לשלוט בטרמוסטט הפנימי של הגוף, שיטה זו טובה להעלות את רמת האנרגיה בגוף, לאזן את הכימיה של הגוף, להפחית לחצים ולהביא את הגוף לרגיעה.


administrator

1 Comment

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *