פרטי התקשרות

פרדס חנה

אנחנו זמינים בימים א' עד ה' בין השעות 9:00 - 19:00

ממציא ומפתח שיטת הפלדנקרייז הוא משה פלדנקרייז, (1904-19984)

בעקבות פציעותו במשחק כדרוגל החל פלדנקרייז להתעניין ולחקור את מנגנוני הגוף ואת היכולת לשפר את תפקודי הגוף. ומנקודת מוצא זו ייסד ובנה את שיטת פלדנקרייז.

שיטתו מתבססת על עקרונות הפיזיולוגיה, האנטומיה ומערכת העצבים של האדם ועל שלבי התפתחות האדם מינקות ועד זיקנה.

שיטתו של פלדנקרייז הינה שיטה פרקטית יישומיית שנותנת כלים מעשיים לשיפור היציבה והתנועה.

ונובעת מתוך האמונה שמודעות וחיבור לגוף משפיעים באופן ישיר על יכולותיו הרגשיות, השכליות, התחושתיות של האדם כולו. ושאדם שלומד לנוע יותר בקלילות ובהנאה בתוף גופו, יוכל לנוע גם יותר בקלילות ובהנאה בתוך חייו.

טיפולי/ שיעורי פלדנקרייז קורים באופן פרטני או בקבוצות,

בשלב הראשון המטפל בוחן את הרגלי התנועה של המטופל, כיצד הוא מתארגן לתנועה, כמה הוא מודע בתנועתו וכיצד מתפקדים שריריו ומפרקיו.

בשלב הבא המטפל מנחה את המטופל, באופן מילולי או תוך כדי הנעת גופו, כיצד לנוע באופן יותר הרמוני, לחלק את העומס, להפחית בכאב, לסגל לעצמו הרגלי תנועה נכונים ולעשות כל זאת בהנאה ובמשחקיות.

למי מתאימה השיטה?

לכל אדם בכל הגילים, המעוניין לשפר את יציבתו, תפקודו הפיזי, איכות חייו ורווחתו. ולכל אדם הסובל ממיחושים כלשהם, בעיות מפרקים, גב, שיווי משקל, כאבי ראש, בעיות בגפיים, קשיי נשימה, קשיי קורדינאציה, מתח נפשי, בעיות קשב וריכוז. לכל אדם אשר עובד עם גופו, לשיפור המיומנות ולמניעת פגיעות מעיסוקו. לנשים בשלבי הריון ולאחר לידה, ולאנשים שבתהליכי שיקום לאחר ניתוח, תאונה או מחלה קשה.

שתף/י עם חברים

מקורות

אודות השיטה – על איגוד הפלדנקרייז מקור

שיטת פלדנקרייז: תקשיבו לגוף מקור

Photo by Alex Shaw on Unsplash


administrator

1 Comment

  • ביודנסה | באתר טיפ טבעי, 20 במרץ 2022 @ 7:42 Reply

    […] תירגול עקבי וממושך של ביודנסה יוצר תחושת מלאות, עוזר בביטוי עצמי, מחזקת את האדם ואת היכולת שלו לנוע בתוך החיים. וכמובן מגביר את ההנאה. […]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *