פרטי התקשרות

פרדס חנה

אנחנו זמינים בימים א' עד ה' בין השעות 9:00 - 19:00

ימימה אביטל, 1929-1999, נולדה כבת בכורה במרוקו, היא עלתה לארץ בשנות ה20 לחייה. בשנת 1987 הקימה את “מכון מעיין”. במכון, ימימה הייתה מעבירה שיעורים, את השיעורים הייתה מעבירה דרך מחיצה, בכדי למנוע תלות של תלמידיה בה. במהלך השיעור ימימה הייתה מעבירה ‘חלקים’ (טקסטים) ומרחיבה עליהם. מילותיה נכתבו ונאספו על ידי תלמידיה והם למעשה הבסיס דרכו מלמדים חשיבה הכרתית עד היום. 

תפיסת העולם מאחורי החשיבה ההכרתית

הרעיון הבסיסי בלימוד של ימימה הוא לקרב את האדם אל מהותו. השימוש של ימימה בשפה ובמילים איפשר הענקת כלים מעשיים וגם יצירת מבנים חדשים בתודעה. העבודה בשיטתה של ימימה מכוונת את האדם לפנות את העומס, את הרעשים שמסתירים את המהות הפנימית שלו. וכתוצאה מכך להכיר ביכולותיו הפנימיות, מתוך תפיסה שככל שאנחנו מתקרבים אל עצמנו ואל הטוב שלנו, יותר קל לנו להתקרב אל אחרים ואל הטוב שלהם.

כיום ישנם מורים רבים שמלמדים את שיטת ימימה, כאלו שלמדו ממנה ישירות או מתלמידים שלה. בשיעוריהם הם מצטטים מהטקסטים שהשאירה ומבארים ומפרשים אותם.

שתף/י עם חברים

מקורות

 מהי חשיבה הכרתית? מקור

ימימה אביטל מקור

Photo by Anna Earl on Unsplash


administrator

1 Comment

  • יוגה | באתר טיפ טבעי, 21 במרץ 2022 @ 11:25 Reply

    […] 5 עקרונות מנחים: תרגול נכון, הרפיה נכונה, תזונה נכונה, חשיבה חיובית ומדיטציה. והיא משלבת 4 דרכים, דרך העשייה (קארמה ), […]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *