פרטי התקשרות

פרדס חנה

אנחנו זמינים בימים א' עד ה' בין השעות 9:00 - 19:00

כירופרקטיקה היא תחום ברפואה האלטרנטיבית העוסק באבחון ובטיפול בעיות במערכת העצבית של שריר שלד. פירוש השם משקף את אופי העבודה, כירו: ידיים, פרקטיקה: ביצוע. מניפולציות שמופעלות על ידי הידיים ומיועדות לכוונן מחדש את החוליות בעמוד השדרה ומכאן לתקן את היציבה ולפתור את שרשרת הבעיות והכאבים שנגרמים כתוצאה מיציבה לא נכונה.

הכאבים העלולים להווצר מיציבה לא נכונה הינם בעיקרם כאבי גב למיניהם, גב עליון, שכמות כתפיים וגב תחתון. בעיות דיסק, סבלוקסציה (תת נקיעה שדרתית). 

כלי האיבחון של הכירופרטק הם כלים קונבנציונאלים, בעזרת צילומים למיניהם ובדיקות מעבדה, הם אוספים מידע מדוייק על מצב החולה ועל הבעיה איתה הגיע. אך ההתבוננות והטיפול הינם הוליסטים, כלומר בהסתכלות מערכתית רחבה וטיפול במקור הבעיה ולא בסימפטומים שלה.

ישנן עדויות עתיקות, עוד מימי היפוקרטס (מאה ה5 לפנהס) לרפואה שמגדירה את עמוד השדרה כשורש הבעיה והרפואה. אך רק בשנת 1895 נוסדה הכירופרקטיקה על ידי המגנטותרפיסט דניאל דייוויד פאלמר בארצות הברית. בשנת 1937 הכירופרקטיקה זכתה להכרה כמקצוע רפואי בארה”ב.

בשנת 2010 הועבר חוק במדינת ישראל המגדיר את הלימודים הנדרשים לכירופרקט כ7 שנות הכשרה ובעל תואר דוקטור. בפועל ניתן למצוא בשטח גם כירופרקטים שהינם דוקטורים וגם כאלו שאינם דוקטורים.


administrator

4 Comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *